GündemSektör Haber

Genç Optisyenlere Saygısızlık

Türk Optisyen Gözlükçüler Birliği resmi instagram ve twitter hesaplarından genç optisyenlere saygısızlık yapıldı! Türk Optisyen Gözlükçüler Birliği resmi instagram ve twitter hesaplarının dün akşam yaptığı Optisyen Nedir? başlıklı paylaşımı üzerine, yüzlerce genç optisyen gönderinin altına yorum yaptı. “Optisyenlere yeni istihdam alanları, Optisyenlere Hastanelerde İstihdam, Optisyenler Sağlık Teknikeri Unvanını Kullanmak İstiyor, Optisyenlere Kamuda Kadro istiyoruz” şeklinde yüzlerce istihdam talebi mesajı üzerine birliğin instagram hesabı yapılan tüm yorumları sildi ve yorum yapma özelliğini kapattı. Yorumlara cevap yapılmış mı diye tekrar birliğin instagram sayfasına bakan yüzlerce optisyen yorumlarının silindiğini görünce şaşkına uğradı. Tamamen seviyeli, en ufak hakaret içermeyen, tamamen yapıcı şekilde uygun dilde taleplerini dile getiren optisyenler bu hareket karşısında bu sefer twitter hesabından yapılan paylaşımda yorum yaparak tekrar taleplerini dile getirdi. Kısa bir zaman sonra yapılan twitter yorumlarını da silen birlik hesabı yüzlerce optisyenin mesajına ve talebine çizgi çekti. Genç optisyenlere saygısızlık yapıldı.

Daha önce birliğe mail gönderip cevap alamayan daha sonra sosyal medya hesaplarından da taleplerini dile getirip yorumları silinen ve yorum yapmaları engellenen optisyenler neye uğradıklarını şaşırdı.

Optisyen odalarının ve birliğin seçimlerine katılan hemen hemen tüm listelerde bulunan başkan adayları, optisyenlere kamuda istihdam vaatlerinde bulunmuşlardı. Geçen sürede yapılan bir girişim olmuşsa ya da bundan sonraki yakın süreçte optisyenlerin kamuda istihdamı konusunda çalışmalar olacaksa kamuoyuyla paylaşmalarını merakla beklemekteyiz.

Optisyen Atama Platformu olarak bu konunun takipçisi olacağımızı bildiriyor, genç optisyenlere yapılan bu saygısızlığı kesinlikle kabul etmediğimizi ifade ediyor ve kınıyoruz.

Güncelleme: TOGB resmi sayfalarından yapılan Optisyen Nedir? isimli paylaşımlar 1.12.2020 tarihinde tamamen silinip Optisyen Kimdir? şeklinde düzenlenip tekrar paylaşılmıştır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu