EğitimGündemTüm Kategoriler

Optisyen Atama Puanları

Optisyen atama puanları hakkında ilk defa paylaşılan haberimizi sizler için hazırladık. 2020 önlisans kpss sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından optisyenler, önceki dönem atama puanlarını merak ediyor. Hangi tarihte hangi hastaneye kaç kişi ve kaç puanla atandıklarını içeren tabloyu inceleyebilirsiniz.

Optisyen atama puanları ve bilgilerinin yer aldığı tabloyu inceledik. Optisyen Atama Platformu olarak, atanmayı bekleyen tüm optisyen meslektaşlarımıza başarılar dileriz. Atanan Optisyenler hastanelerin göz polikliniklerinde, göz ölçüm odalarında ön tetkik cihazlarının kullanımı işlemlerinde çalışmaktadırlar. Göz değerlerinin ölçümü, göz tansiyonu ölçümü, göz filmi gibi işlemleri tespit eden cihazların kullanımı ve hasta yönlendirmesi işlemlerini yapmaktadırlar.

2019’da Başladı 2020’de Arttı

2019 yılında 1 üniversite hastanesine 1 optisyen,
2020 yılında 5 üniversite hastanesine 9 optisyen olmak üzere toplamda 6 üniversite hastanesinde 10 optisyen sağlık teknikeri olarak atanarak görev yapmaktadır. 2020 yılında kamu personeli seçme sınavına giren optisyen sayılarında da ciddi artış görünmektedir. Optik sektörde iş bulamayan optisyenler kamu personeli seçme sınavı ile başvurabilecekleri iş ilanları aramaktadır. Öyle diliyoruz ki optisyenlerin kamuda, özellikle hastanelerin göz ile alakalı tüm birimlerinde istihdam edilmesi ve kadroların açılması ile birlikte meslektaşlarımız da eğitimini aldıkları kendi alanlarında iş sahibi olur ve toplum sağlığına hizmet etmeye devam ederler. KPSS sonuçlarının atanmayı bekleyen tüm meslektaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyoruz. Optisyen Atanma Puanları konulu haberimiz yeni atamalar yapıldıkça güncellenecektir.

DİKKAT: Lütfen optisyenlerin kamuda kadro bulması, hastanelerde istihdam edilmesi konusunda taleplerinizi optisyen odası yöneticilerine iletiniz. Biz optisyen atama platformu olarak sosyal medyanın ve basın kuruluşlarının gücünü kullanarak kamuoyu oluşturmak, optisyenleri bilgilendirmek için varız. Kamuda kadro ve istihdam konularında resmi görüşmeleri ve girişimleri yapacak olanlar mesleğimizin temsilcisi olan ve kamu kurumu niteliğinde olan Optisyen odalarımızdır. Bu konudaki taleplerinizi odalara bildirebilirsiniz.


Göz polikliniklerinde kimler çalışmalı? Optisyenlik ile hemşirelik ders analizleri için buraya tıklayın.
Türkiye’de bulunan optisyenlik bölümleri için buraya tıklayın.
Optisyenlere istihdam konulu detaylı röportaj için buraya tıklayın.
Optisyenlik bölümlerinin yıllara göre nasıl arttığını gösteren istatistikler için buraya tıklayın.
2021 yılında açılacak olan optisyenlik bölümleri için buraya tıklayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu