GündemSektör Haber

Ramazan Özer’den Tbmm Ziyareti

Ankara Optisyen Gözlükçüler Odası Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Özer, TBMM Sağlık Komisyonu Üyesi ve Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan’ı makamında ziyaret etti.

Ankara Optisyen Gözlükçüler Odası Yönetim Kurulu üyesi Ramazan Özer, optisyen ve gözlükçülerin sorunlarını konuşmak, çözüm önerileri sunmak amacıyla TBMM Sağlık Komisyonu üyesi milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan ile makamında görüşme sağladı. Görüşmede, pandemi sürecinde en çok optik sektörün olumsuz etkilendiği başta olmak üzere, yüksek vergilerden optisyenlik kanunu revizyonuna kadar ayrıca reçete bedellerinden optisyenlerin kamuda kadro bulması konularına kadar birçok konu ele alındı. Ayrıca üniversitelerde eğitim veren optisyenlik bölümlerinin her geçen yıl katlanarak arttığı ve bu artışın nitelikli eğitim kalitesini düşürdüğü ve özellikle mezun optisyenlerin istihdam alanlarında büyük sorunlarla karşılaştığı konuşuldu.

SEFER AYCAN’A TEŞEKKÜR ETTİ

Ramazan Özer, 24 Şubat 2020 tarihinde TBMM’de basın mensuplarına açıklamalar yapan ve optisyenlerin kamu ile özel hastanelerde göz doktorlarının yanında mutlaka istihdam edilmesi gerektiğini vurgulayan Prof. Dr. Sefer Aycan’a teşekkür etti. Bu açıklamalardan sonra 2020 yılı içerisinde farklı üniversite hastaneleri, göz polikliniklerinin göz ölçüm odalarında istihdam etmek üzere toplamda 8 Sağlık Teknikeri kadrosuna optisyen istihdamı gerçekleştiğini belirten Özer, bu alımların çoğalmasını, bünyesinde göz polikliniği bulunan tüm sağlık kuruluşlarında optisyen istihdam edilmesi gerektiğini ifade etti. Ziyaretten dolayı memnun olduğunu ifade eden Prof. Dr. Sefer Aycan, önümüzdeki yıl ve süreçlerde de gözlükçülere, optisyenlere haklı talepleri karşısında destek vereceğini, meclis ve sağlık komisyonu bünyesinde sunulacak olan projeler ve taslaklar çerçevesinde çalışmalar yapılabileceğini vurguladı.

Optisyen Atama Platformu olarak sayın vekilimiz Prof. Dr. Sefer Aycan beye ve Ankara Oda Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Ramazan Özer beye teşekkür ederiz.

Optisyenlere kamuda istihdam konulu detaylı röportaj için buraya tıklayın.
Göz polikliniklerinde optisyen neden olmalı konulu detaylı haberimiz için buraya tıklayın.
Optisyenlik bölümü kontenjanlarının sadece bizde olan ve yıllara dağılmış istatistiklerinin yer aldığı haberimiz için buraya tıklayın.
Türkiye’de optisyenlik bölümü bulunan üniversitelerin yer aldığı haberimiz için buraya tıklayın.
Üniversite hastanelerine sağlık teknikeri olarak atanan optisyenlerin atama puanlarını öğrenmek için buraya tıklayın.
Optisyen mi Gözlükçü mü tartışmasına farklı bir açıdan bakan haberimizi okumak için buraya tıklayın.
2021 yılında açılması planlanan optisyenlik bölümleri için buraya tıklayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu